|

Aplikace Threema funguje i v hodinkách s WearOS

Chytré hodinky máme stále u sebe a některé již i mají funkci eSIM a LTE. Nemusíte tedy mít u sebe mobilní telefon, přesto je možné v chatovacích aplikacích třeba rychle odepsat či provést hovor. Pro bezpečnou komunikaci je tu samozřejmě Threema, a tu se mi podařilo nainstalovat do chytrých hodinek Xiaomi Watch 2 Pro s WearOS. Jak na to?

Jak Threema v hodinkách funguje?

Všechny postupy níže jsem otestoval na chytrých hodinkách Xiaomi Watch 2 Pro se systémem WearOS. Do hodinek jsem nainstaloval verzi Threema Libre a vlastně funguje vše, co od aplikace budete potřebovat. Funkční je psaní zpráv, odesílání emotikonů a skvěle fungují i běžné hovory. Prostředí aplikace Threema v hodinkách můžete vidět v galérii fotek níže.

Nejdříve si musíte připravit APK soubor Threemy

Threema ani Threema Libre nejsou pro chytré hodinky oficiálně dostupné. Do chytrých hodinek s WearOS a HarmonyOS však lze instalovat APK soubory mobilních aplikací. Funguje tak i Threema, ale musíte vlastnit licenci zakoupenou v oficiálním e-shopu Threemy. Ten poslouží pro stažení APK souborů přímo z webových stránek. Licence tedy nebude vázána na Obchod Play v mobilu, což v případě hodinek potřebujeme.

Chcete aplikaci Threema Libre? Získání oficiálního APK souboru je složitější, ale je to možné skrze repozitář ve službě F-Droid. Otevřete si repozitář Threema Libre v aplikaci F-Droid ve svém mobilu a nahoře vyberte tlačítko pro sdílení. K dispozici bude APK soubor, který musíte přesunout do podporovaných aplikací. Nemusí tedy fungovat postup do všech aplikací, ale skrze Mi File Manager jsem APK soubor přesunul do složky „Download“ v interním úložišti mobilu. Tento správce souborů můžete nainstalovat z Obchodu Play do jakéhokoliv Android mobilu.

Jak aplikaci Threema nebo Threema Libre do hodinek nainstalovat?

Samozřejmě musíte vědět, jak Android aplikace do chytrých hodinek instalovat. Jedná se o neoficiální cestu, ale nic složitého to není. Stačí odemknout režim pro vývojáře a skrze bezdrátové ladění aplikaci do hodinek nainstalovat. Napsal jsem k tomu podrobné návody.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *