| | |

Threema je díky Ibexu a SPF ještě bezpečnější

Uživatelé komunikační aplikace Threema mohou začít stahovat novou aktualizaci. Ta již vyšla pro uživatelé Androidu i iOS. Aktualizace je užitečná a zavádí novou funkci Perfect Forward Secrecy (PFS). Funguje na uznávaném protokolu Ibex.

Pro švýcarskou aplikaci Threema je prioritou svým uživatelům poskytnout maximální možné soukromí a bezpečnost. Proto je aplikace v některých diktátorských státech zakázána a blokována. Lze ji totiž používat zcela bezpečně bez ukládání konverzací na servery a není nutné vyplnit své tel. číslo, jméno či e-mail. Provoz je tedy i anonymní.

Threema vydala novou aktualizaci, která zavádí protokol Ibex. Ten byl ověřen bezpečnostními experty a slibuje ještě lepší zabezpečení a spolehlivost. Threema všem uživatelům automaticky aktivuje novu funkci Perfect Forward Secrecy (PFS), aby byla komunikace bezpečnější a byl chráněn každý bez nutnosti něco nastavovat.

Prostřednictvím komplexního zkoumání jsme úspěšně vyhodnotili dodržování slibovaných bezpečnostních vlastností protokolu. Výsledky naší analýzy ukazují, že protokol Ibex uspokojivě splňuje požadované bezpečnostní požadavky. Je pozoruhodné, že naše zkoumání neodhalilo v protokolu žádné nedostatky ani zranitelnosti. Tento výsledek podtrhuje správný kryptografický návrh protokolu Ibex, protože obstál v přísné bezpečnostní analýze a my jsme byli schopni formálně prokázat bezpečnost protokolu Ibex. Absence významných slabin dále posiluje důvěru v bezpečnostní záruky protokolu a zvyšuje jeho celkovou spolehlivost. (p. 36) – Threema blog

Ibex tedy poskytuje prokazatelnou bezpečnost a důvěrnost je zaručena. Výzkumníci dále dokazují, že Ibex dodržuje i další bezpečnostní záruky, zejména: integritu, autenticitu a dokonalé dopředné utajení. – Threema blog

Zdroje: Threema

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *