Co aplikace Threema vlastně umí?

Švýcarská aplikace Threema je tu s námi již od roky 2012 a bylo ji možné používat i na dnes již mrtvém operačním systému Windows Phone. Dnes je aplikace dostupná pro mobily a tablety se systémem Android a iOS/iPadOS.

Co vlastně aplikace umí? Na první se Threema podobá ostatním aplikacím pro komunikaci, ale na rozdíl od jiných aplikací nabízí skutečné end-to-end (koncové) šifrování. To znamená, že veškerá vaše komunikace s druhou stranou je šifrována, nelze ji odposlouchávat a není uchovávána nikde na serveru.

Threema má velkou sílu nejen v šifrování a nemožnosti odposlechu, ale také opravdovým soukromým a anonymitou. Aplikace sdělíte jen to, co ji sdělit skutečně chcete. Není po vás považováno žádné tel. číslo, e-mail, adresa, GPS poloha a další informace, které vás mohou s daným Threema ID spojit.

Aplikace Threema neumí jen běžnou komunikaci v podobě chatování s textem a emotikony, ale také plně šifrované běžné hovory i videohovory. Hovory jsou navíc opravdu kvalitní. Lze posílat o fotografie v původní kvalitě, video a jakýkoliv soubor z úložiště mobilu. Sdílet tedy lze i utajované firemní dokumenty či hesla.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *