Aplikace Threema funguje i v hodinkách Huawei

Mobilní aplikace Threema není tak rozšířená, ale pokud si potrpíte na bezpečnou komunikaci a soukromí, je jedničkou a konkurence na ní zkrátka nemá. Lze ji používat i zcela anonymně a není třeba službě sdělovat své tel. číslo, jméno nebo třeba e-mail. Šifrovány navíc nejsou jen běžné zprávy, ale i odeslané soubory a veškeré hovory. Ani provozovatelé tedy nemají přístup k tomu obsahu konverzací a nemohou vás lokalizovat.

Jak aplikace Threema v hodinkách vlastně funguje?

Aplikaci jsem vyzkoušel nainstalovat i do hodinek Huawei Watch 4 Pro, kde ji používat lze. Chytré hodinky mají samozřejmě malé displeje a psaní tedy není nejpohodlnější záležitostí. Aplikaci Threema v hodinkách však můžete používat na rychlé hovory. To funguje dobře, protože hodinky mají zabudované mikrofony i reproduktory. Podporují i eSIM, LTE a Wi-Fi. Telefonování je tedy možné i bez sluchátek a funguje dobře.

Samozřejmě aplikace Threema není do hodinek Huawei dostupná oficiálně, ale nainstalovat si můžete verzi aplikace pro Android. Na nové zprávy bohužel nebudete dostávat notifikace, ale ty si z jiného Threema ID můžete zrcadlit z mobilu. Pokud zrovna nemáte u sebe mobil, můžete rychle spustit aplikaci Threema na hodinkách s jiným Threema ID a danému kontaktu odpovědět rychlým hovorem.

Má aplikace v hodinkách nějaké limity? Jak fungují hovory?

Jelikož je aplikace pro mobilní telefony, není optimalizována na malý displej. Některé prvky se tedy ovládají třeba během prvotního spuštění aplikace hůře, ale aktivaci vašeho Threema ID a licence budete dělat přeci jen jednou. Není to tedy tak hrozné. Pak jsem narazil na to, že v době psaní tohoto článku bylo horší přijímání příchozích hovorů, protože systém HarmonyOS v hodinkách má ovládací gesto zpět/zavření aplikace tahem prstu do strany. Stačí však prvek pro přijetí hovoru krátce podržet, táhnout ho lehce níž a následně do strany pro přijetí. Další problém je samozřejmě s chodem aplikace na pozadí a notifikacemi.

Jak na instalaci a prvotní spouštění aplikace Threema?

Jelikož Threema není v Huawei AppGallery v hodinkách, je nutno stáhnout verzi určenou pro mobily. Musíte si tedy zakoupit licenci na stránkách Threemy. Tu zaplatíte jen jednorázově a vygenerován vám bude licenční klíč, díky kterému aplikaci aktivujete. Na stránkách Threemy si stáhnete i instalační APK soubor, který neoficiální cestou do hodinek Huawei nainstalujete. V případě hodinek Huawei Watch 4 Pro mi aplikace fungovala.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *