|

Všichni mohou používat skupinové videohovory v Threemě

Potrpíte si na opravdu kvalitní aplikaci pro komunikaci, který vám nabídne šifrování, anonymitu a nulové ukládání konverzací na servery? Pak vám Threema v mobilu nesmí chybět. Lze ji používat zcela anonymně a end-to-end šifrování nemají jen běžné hovory, ale i videohovory, soubory a vlastně celá komunikace. Threema oznámila, že již všichni mohou používat i šifrované skupinové hovory.

Skupinové hovory jsou směrovány přes server, který mezi sebou zakrývá IP adresy účastníků. Aby účastníci slyšeli v reálném čase, co říkají ostatní (tj. aby zpoždění bylo co nejkratší), mohou být použity mediální směrovače mimo Švýcarsko – Threema

Potřebujete skupině kolegům či přátelům něco sdělit ve videohovoru? Pak můžete uskutečnit skupinový hovor, který byl v aplikaci Threema doposud dostupný jen uživatelům systému Android. Bylo možné je provozovat s až 16 lidmi. Nově tuto funkci dostávají i uživatelé jablečných zařízení s iOS. Stačí v Apple AppStore Threemu aktualizovat na verzi v5.6.

Skupinové hovory v systému Threema jsou šifrované end-to-end a v současné době jsou dostupné až pro 16 účastníků. Pozvánka URL není nutná; členové skupiny v chatu se mohou rozhodnout, zda se k hovoru připojí, či nikoli. – Threema

  • Chceteli zahájit skupinový hovor, klepněte na ikonu fotoaparátu (Android) nebo ikonu telefonu (iOS) v pravém horním rohu požadovaného skupinového chatu.
  • Všichni členové skupiny obdrží push oznámení informující o hovoru.
  • Členové se mohou k hovoru připojit klepnutím na „připojit“ v oznámení, ve skupinovém chatu nebo v přehledu chatu.
  • Skupina pokračuje, dokud poslední účastník hovor neopustí.

 

Zdroje: Threema blog

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *